logo
První « Předcházející Fotka 1 z 3 Další » Poslední Zpět do Island
p1b4g0pdmugtdcu61al51oae1kuk4.jpg

Vodopád bohů

Goðafoss patří mezi nejznámější islandské vodopády. Pro Islanďany je významný tím, že zde kolem roku 1000 zákonopravce Þorgeir Ljósvetningagoði rozhodnul o tom, jaké náboženství budou místní obyvatelé vyznávat. Při cestě kolem vodopádu do něj odhodil pohanské rytiny severských bohů a tím ustanovil, že se obyvatelé země stávají křesťanským národem.

Já osobně musím přiznat, že se vodopádu vyhýbám. Vyasfaltovaná parkoviště na obou stranách, stovky aut a autobusů, to není Island, který mám rád. Ale v noci, to je jiná. Při focení jsem se setkal na místě jen s kolegou ze Singapuru. Toho nejvíc zajímalo, co a jak fotím a nakonec se rozhodl zkusit noční panorama jako já. Jen si stěžoval, že neví, kdo to za něj doma složí dohromady. Je asi na čase začít dělat workshopy v Singapuru :)

Co se týká fotografie samotné, tak se zatím jedná o moje nejsložitější panorama polární záře vůbec. Tak snad ta práce stála za to…

Panorama složené z 21 fotografií (9 expozic plošně ve třech řadách, dílčí průměrované expozice, 3 roviny zaostření).

Fotografie získala Čestné ocenění na The Gala Awards – 10th Pollux Awards 2017, Čestné ocenění na International Photographer of the Year 2017 v Londýně a stříbrnou medaili na European Professional Photographer of the Year 2018.

Použitá výbava: Nikon D750

isl 0263