Individuální fotografická škola (IFŠ)

panorama složeno z 27 snímků

panorama složeno ze 39 snímků

panorama složeno ze 4 snímků

tilak       

Každý absolvent Individuální fotografické školy získá poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK.

       tilak

Zaměření

Individuální fotografická škola (IFŠ) je výjimečný projekt v rámci české krajinářské fotografie. Během šesti měsíců intenzivní přípravy Vás vybaví veškerými informacemi, díky nimž budete schopni pořizovat fotografie podle Vašich představ. Vzhledem k zaměření a zkušenostem fotografického lektora Jana Šmída získáte nejkomplexnější know-how z oblasti krajinářské fotografie.

Počínaje naprostými základy pro ty z vás, kdo s focením začínají, přes snímání víceřadých panoramatických fotografií v kombinaci s dynamickými vrstvami (expoziční bracketing), antireflexní snímky a více rovin zaostření v jedné fotografii (focus bracketing). Zaměříme se také na snímání noční krajiny s hvězdami, ať již statickými či dynamickými (startrails). Naučíte se fotografovat hvězdy s Vaším stávajícím vybavením, ale také proniknete do tajů práce s paralaktickou montáží pro dosažení nekompromisní kvality hvězdné oblohy.

Výrazně se také budeme věnovat postprocesu (úpravám fotografií). Od nejelementárnějších postupů, přes skládání panoramatických fotografií s bracketingovými vrstvami, maskování (včetně precizní masky), adjustační vrstvy, spojování zdánlivě nespojitelných částí fotografie s dynamickou strukturou (letící mraky, tekoucí voda), až po finální úpravu pro webové prezentace či velkoformátové tisky.

IFŠ je určena pro ty z vás, kteří se chtějí krajinářské fotografii věnovat opravdu poctivě. Je nejvyšším stupněm fotografického školení/vzdělání a individualizovaného přístupu lektora ke studentovi, jaký je možný Vám nabídnout.

Program

Individuální fotografická škola Jana Šmída je připravena vždy na míru podle Vaší představy, zkušeností, znalostí a cílů. Základní principem IFŠ je, že se naučíte vše od A do Z. Nicméně je program vždy individuálně uzpůsoben jen a jen Vám s ohledem na Vaši dosavadní fotografickou praxi.

Pro absolvování IFŠ je lhostejno, zda fotíte již několik let anebo zda jste si před pár dny koupili svůj první fotoaparát. Jinými slovy – IFŠ je určena jak pro naprosté začátečníky, tak pro pokročilé fotografy.

Program IFŠ se skládá z několika modulů:

 1. Modul č. 1: Teoretická příprava

  Teoretická příprava má za cíl předat Vám veškeré znalosti, na jejichž základě dokážete v terénu pořizovat fotografie od nejjednodušších až po ta nejnáročnější panoramata skládaná z desítek a desítek podkladových fotografií. Modul č. 1 probíhá interaktivně „face to face“ kvůli dosažení maximální efektivity získávání informací. V případě komplikované dostupnosti je možné první modul absolvovat online.

  Délka trvání modulu č. 1: celkem 9 a více hodin (minimálně tři lekce)

 2. Modul č. 2: Praxe v terénu

  Praxe v terénu je druhým krokem, kdy si sami vyzkoušíte dovednosti získané v modulu č. 1. Cílem modulu č. 2 je naučit Vás „fotografovat bez omezení“. Po skončení praxe v terénu dokážete nafotit jakoukoliv kompozici i v těch nejnáročnějších expozičních podmínkách. Ovládnete kompoziční výstavbu fotografie s ohledem na kýžený výsledek a diváckou atraktivitu.

  Délka trvání modulu č. 2: celkem 24 a více hodin (6 individuálních focení východů/západů slunce, noční krajiny a kompozic s vodou, to vše pod dohledem a za asistence lektora Jana Šmída)

 3. Modul č. 3: Úprava fotografií (postproces)

  V rámci tohoto modulu se naučíte veškeré úpravy fotografií tak, abyste je mohli prezentovat buď na webových stránkách anebo je poslat rovnou do tiskárny na tisk velkoformátové fotografie.

  Délka trvání modulu č. 3: celkem 12 a více hodin (minimálně čtyři lekce)

V každém modulu máte garantován minimální počet hodin, kdy se Vám bude lektor Jan Šmíd plně věnovat. Pokud se ukáže, že základní hodinová dotace nestačí, bude počet hodin individuálně (a bezplatně) navýšen tak, abyste 100% zvládli absolvovat každý modul.

Průběh, náplň a data konání jednotlivých modulů IFŠ se individuálně připravují na první informativní schůzce lektora a studenta a upravují se v průběhu konání Individuální fotografické školy.

Vybavení

Vystačíme si s vybavením, které aktuálně máte. Pokud si hodláte vybavení teprve pořizovat či rozšiřovat, lektor Jan Šmíd Vám doporučí optimální značky a typy jak zrcadlovek, tak objektivů, outdoorové oblečení atd., to vše s ohledem na Vaše finanční možnosti a požadavky.

Veškeré další detaily průběhu IFŠ budou individuálně domlouvány na první schůzce lektora s účastníkem školy s ohledem na Vaše možnosti.

Cena

Cena kurzu se platí před jeho zahájením.

Cena IFŠ je 29 990,- Kč.

Cena zahrnuje minimální počet garantovaných hodin v jednotlivých modulech, event. další hodiny zdarma tak, aby účastník IFŠ zvládl všechny jednotlivé moduly. Zahrnuje také tiskové materiály nezbytné k prohlubování znalostí účastníka IFŠ. V ceně není započítána doprava za účastníkem IFŠ a na jednotlivé fotografické lokality a řeší se vždy individuálně na základě dohody.

Přihláška

V případě zájmu mě prosím kontaktujte prostřednictvím formuláře či emailu zde. Obratem obdržíte veškeré podrobnosti a přihláškový formulář.

panorama složeno z 29 snímků

panorama složeno z 8 snímků

panorama složeno ze 16 snímků