POSTPROCES – dvoudenní online kurz úprav fotografií (2. prosince - 4. prosince 2022)

(online přihláška na konci stránky)

Rád bych vás pozval na dvoudenní online kurz úprav panoramatických fotografií.

Tento kurz si klade za cíl naučit krajinářské fotografy upravovat snímky podle jejich představ. Zaměříme se na „oneshoty“, ale zejména na panoramatické fotografie. Ukážeme si, jak v postprocesu naložit s expozičním bracketingem, antireflexem, jak na maskování, jak připravit fotografie pro tisk a mnoho dalšího.

Proč právě tento kurz

Začínáte s krajinářskou fotografií? Již se krajinářské fotografii věnujete, ale pořád to není ono? Nafotili jste v terénu plno pěkných fotografií, ale při jejich úpravách si nevíte rady? Nevíte, jak správně vytvořit masky? Objevují se na vašich fotografiích chyby v maskování, například při kompozicích se stromy v obloze? Pokud jste si alespoň jednou odpověděli ano, pak je tento kurz přesně pro vás…

tilak       

Každý účastník kurzu získá, v případě zájmu, poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK, SIR JOSEPH a obuv Meindl.

       tilak

Místo konání: online

Termín: 2. – 3. prosince 2022

Počet účastníků: min. 6, max. 10 fotografů

Cena za fotokurz: 3490,– Kč

Pro koho je kurz určen:

Fotografický kurz je určen pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo s fotografováním teprve začínáte. Na kurzu se seznámíte s technikami úprav zejména panoramatických fotografií, a to od zpracování rawů až po přípravu finálních fotografií pro tisk

Program fotokurzu (pouze orientační)

• online „sraz“ účastníků

• seznámení s programem

• přednáška zaměřená na objasnění terminologie snímků pořizovaných v terénu

• úprava rawů, práce s PTGui (skládání panoramat), Photoshop (adjustační vrstvy, masky, přesná maska), antireflexní snímky, doostření a příprava k prezentaci v online prostředí atd.

• diskuse, dotazy

Doporučené vybavení

Notebook nebo počítač s kamerou, Google Meet (součást balíčku Google). Programové vybavení: Photoshop a PTGui Pro (stačí trial verze, zdarma ke stažení na stránkách PTGui)

Cena kurzu zahrnuje

Dvoudenní kurz úpravy fotografií online formou, zdrojové raw soubory, studijní materiály/návody k úpravám fotografií, možnost dotazů, řešení individuálních dotazů.

Náročnost

Je jedno, zda máte s postprocesem již zkušenosti anebo teprve začínáte. Na kurzu se naučíte veškeré metody a techniky, díky nimž budete schopni upravit veškeré vaše fotografie krajiny, které jste si v terénu pořídili.

v případě zájmu o kurz a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde