Jarní Madeira (24. května - 1. června 2024) poslední 4 místa volná

(online přihlášku naleznete na konci této stránky)

Rád bych vás pozval do opravdového ráje fotografů krajinářů – portugalské Madeiry. Tato fotoexpedice si klade za cíl nafotit nejkrásnější části Madeiry a zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

Madeira je opravdový klenot pro fotografy a milovníky přírody. Ne nadarmo se Madeiře říká „ostrov věčného jara“. Typickou je pro ni exploze barev, zvláště na jaře, kdy na celém ostrově kvete nekonečné množství krásných květin. Díky výraznému horskému reliéfu najdeme na ostrově nádherná terasovitá políčka připomínající rýžová pole v Asii. Pitoreskní vesničky vklíněné mezi horské štíty jsou naprosto unikátní. Ale nejen to. Madeira nabízí fotografům rozeklané útesy a skalní útvary, které lákají jak k dennímu, tak k nočnímu focení.

Hvězdná obloha patří na Madeiře k jedné z nejlepších. V jarním termínu budeme mít ideální možnost nafotit celý oblouk Mléčné dráhy s minimálním světelným znečištěním. Díky výrazně jižní poloze Madeiry je astronomický soumrak neuvěřitelně dlouhý a ještě hodinu a půl před východem slunce si užijeme focení noční oblohy. Navíc je pro Madeiru typická tvorba zejména nočních inverzí ve výšce do 1500m nad mořem, nicméně autem lze snadno vyjet do 1800 metrů. Užijeme si tak noční focení nejen z pláží, ale ze snadno dostupných horských masívů Pico do Arieiro a zejména Pico Ruivo (nejvyšší hora Madeiry).

tilak       

Každý účastník fotoexpedice získá, v případě zájmu, poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK, SIR JOSEPH a obuv Meindl.

       tilak

Místo konání: Madeira (Portugalsko)

Termín: 24. května – 1. června 2024

Počet účastníků: min. 6, max. 8 fotografů

Počet lektorů: 3 (!)

Doprava: Letecká

Cena za fotoexpedici: 32 990,– Kč

Pro koho je expedice určena

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Na fotoexpedici se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií a jejich zpracování (postproces).

Výhody fotoexpedice…

• účastníci získají know-how fotografování krajiny, noční krajiny a hvězd; neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Madeiry

• snadná dostupnost fotolokalit

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

• možnost relaxace jak u bazénu v rámci ubytování, tak na pláži u oceánu

nezvykle velký počet lektorů, díky tomu je garantován velmi individuální přístup ke každému účastníku expedice

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv, a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Cena expedice zahrnuje

Lektorské vedení během celé expedice, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze. Ubytování v luxusní vile s výhledem na moře a s bazénem, dále kompletní servis v místě.

Ubytování je v luxusní vile s bazénem, která bude jen pro nás, a navíc s nádherným výhledem na moře a Funchal. Vzhledem k relativně malé rozloze ostrova a umístění vily máme všechny fotografické lokality opravdu na dosah.

V domě je plně vybavená kuchyň, takže si lze vzít jídlo s sebou a vařit na místě. Nicméně potraviny jsou na Madeiře poměrně levné i v českých relacích, s restauracemi je to podobné, takže si lze v klidu užít místní skvělé gastronomie beze strachu, že bychom zruinovali rozpočet. Vila je plně vybavena včetně pračky, sušičky atd.

Cena expedice nezahrnuje

Stravu (v rámci ubytování je kuchyň, kde si lze bez problémů jídlo uvařit), případné vstupy/lanovky, letenku (cena zpáteční letenky cca 8 tis. Kč).

v případě zájmu o fotoexpedici a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde