Letní Dolomity (22. června - 29. června 2024)

(online přihlášku naleznete na konci této stránky)

Nevíte, co v létě v Čechách fotit? Připadají vám letní kompozice barevně nezajímavé? Chcete se věnovat nočním fotografiím, ale v našich zeměpisných šířkách je už obloha v noci příliš světlá? Pak přijměte pozvání do opravdového ráje fotografů krajinářů – italských Dolomit – na FOTOEXPEDICI zaměřenou na DENNÍ a NOČNÍ PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE KRAJINY.

Tato fotoexpedice si klade za cíl nafotit nejkrásnější části Dolomit a zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení a upravení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

Dolomity jsou pro krajináře přímo požehnáním. Rozeklané štíty hor, hluboká údolí, inverze, to vše dělá z těchto hor jednu z nejvyhledáva­nějších fotolokalit. Letní termín navíc umožňuje fotit nádherně rozkvetlé alpské louky mající neopakovatelnou atmosféru. Na nočních fotografiích navíc můžeme krásně zachytit galaktické jádro Mléčné dráhy, které je nejvíce viditelné právě v létě. Díky vhodně zvolenému termínu máme jistotu, že nám při focení nočních fotografií nebude vadit Měsíc zářící na obloze.

tilak       

Každý účastník fotoexpedice získá, v případě zájmu, poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK, SIR JOSEPH a obuv Meindl.

       tilak

Místo konání: Dolomity (Itálie)

Termín: 22. června – 29. června 2024

Počet účastníků: min. 6, max. 10 fotografů

Počet lektorů: 3 (!)

Doprava: Individuální (po dohodě možnost společné cesty)

Cena za fotoexpedici: 11 990,– Kč

Nechcete nechat sedět partnera/partnerku doma? Není problém. Vezměte své partnery sebou. Mohou se zúčastnit veškerého programu. Tedy partneři/partnerky s námi navštíví nejkrásnější lokality Dolomit, mohou s námi vyrážet do terénu a zažít atmosféru focení při krásných západech a východech slunce či romantiku letní noci při pozorování hvězd, jejich fotografování a výkladu o noční obloze. Cena pro doprovod na celou expedici je 3850,– Kč.

Pro koho je expedice určena

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Na fotoexpedici se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií a jejich zpracování (postproces). 

Výhody fotoexpedice…

• Účastníci získají know-how fotografování krajiny, noční krajiny a hvězd. Neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Dolomit

• snadná dostupnost fotolokalit

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

nadstandardně vysoký počet lektorů, díky tomu je garantován velmi individuální přístup ke každému účastníku expedice

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv, a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Cena expedice zahrnuje

Lektorské vedení během celé expedice, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze, cca 200 stránek studijních materiálů pro každého účastníka expedice.

Cena expedice nezahrnuje

Ubytování (orientační cena ubytování je cca 6000,– Kč/osoba/týden), stravu (v rámci ubytování jsou kuchyně, kde si lze bez problémů jídlo uvařit), dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy/parkov­né/lanovky.

v případě zájmu o fotoexpedici a pro zodpovězení dalších dotazů nás kontaktujte prosím zde