Jarní Jeseníky XXL (22. - 26. dubna 2015) PROBĚHLO

foto KAREL HORÁČEK
panorama 5489 x 5489 z 27 snímků

foto JAN ŠMÍD
panorama 10381 x 10381 z 66 snímků

foto JAN ŠMÍD
panorama 5390 x 5390 ze 18 snímků

foto KAREL HORÁČEK
panorama 9006 x 9006 z 27 snímků

Workshop zaměřený zejména na tvorbu velkoformátových fotografií a noční krajinu s hvězdami.

Rádi bychom vás společně s fotografem Karlem Horáčkem pozvali do malebné jarní krajiny Jeseníků (přesněji Hrubého Jeseníku) na SKUTEČNÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP, VE VERZI XXL! Proč XXL? Více dnů, více času na focení, více času na teorii, více času na úpravy a zpracování fotografií, více času na řešení individuálních problémů a dotazů…prostě více všeho.

Jeseníky (ať už Hrubý či Nízký) patří k jedněm z nejkrásnějších hor České republiky. Nabízejí nepřeberné množství velmi atraktivních lokalit s nádhernými výhledy do krajiny. Fotograficky jsou Jeseníky trochu opomíjeny, avšak neprávem. Pro fotografa – krajináře nabízejí nezapomenutelné kompozice, a to po celý rok. Díky ubytování přímo na hřebenu Jeseníků je zaručena snadná dostupnost těch nejatraktivnějších lokalit (autem se dá však zajet přímo k chatě!).

Místo konání: Jeseníky

Termín: 22. – 26. dubna 2015

Počet účastníků: min. 8, max. 10 fotografů

Místo ubytování: chata na hřebenu Jeseníků

Doprava: Individuální

Jednotná cena za workshop XXL v ČR: 7990,– Kč

Pro koho je kurz určen

Fotografický workshop XXL je určen pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii a berou „krajinařinu“ vážně. Díky verzi worshopu XXL získáváte možnost hlouběji proniknout do problematiky krajinářské fotografie, máte možnost si nabyté znalosti a zkušenosti lépe utřídit, zapamatovat, procvičit. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři, přesto vyžaduje úspěšné absolvování workshopu, aby každý účastník znal alespoň základní postupy krajinářské práce. Na kurzu se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých velkoformátových panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, focus bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u běžných i panoramatických fotografií. Také se naučíte sofistikované práci s paralaktickou montáží – tedy alternativě k focení statických hvězd na vyšší ISO.

V čem jsme jiní…

• Organizujeme SKUTEČNÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP XXL a nikoliv placený fotovýlet – tedy naším cílem je účastníky naučit fotografovat podle jejich představ.

• Na našich workshopech lektoři NEFOTOGRAFUJÍ, a to i za sebelepších podmínek! 100% se věnujeme pouze účastníkům!

• Předáváme účastníkům veškeré naše know-how. U nás neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

• Zaměřujeme se na kvalitu, nikoliv na kvantitu.

• Zvládnutí teorie je nesmírně důležité. Proto její výuce věnujeme náležitou pozornost včetně odpovídající formy – veškerou teorii učíme prostřednictvím dataprojektoru a připravených sylabů.

Každý účastník workshopu si odváží přehledně zpracované návody, podle kterých se může řídit i dlouho poté, co workshop proběhl.

• Zkušenosti účastníků předchozích workshopů naleznete zde.

Výhody kurzu

• díky verzi XXL získáte více času na teoretickou přípravu, fotografování, úpravy i individuální do­tazy

• díky dvěma lektorům a malému počtu účastníků je zaručen opravdu velmi individuální přístup ke každému účastníkovi workshopu

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami hřebenů Jeseníků

• díky ubytování na horské chatě snadná dostupnost

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

na chatu je možné vyjet autem, není třeba se obávat náročných výstupů s vysokým převýšením!

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Cena kurzu zahrnuje

Lektorské vedení během celého workshopu, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze.

Cena kurzu nezahrnuje

Ubytování (máte možnost vybrat si v místě ubytování pokoj dle Vašich požadavků, ať už s ohledem na cenu – vícelůžkový – nebo s ohledem na Vaše soukromí; orientační cena ubytování za jednu noc činí 470–520,– Kč s plnou penzí), stravu (dostupná v místě ubytování či individuálně v okolí dle přání každého účastníka), dopravu na kurz a zpět, případné vstupy.

Program workshopu (pouze orientační)

• sraz účastníků

• seznámení s programem a jeho upřesnění ve vazbě na aktuální počasí

• přednášky a diskuze

• fotografování v terénu (zejména východy/západy slunce a v případě vhodných podmínek také focení noční krajiny/hvězd)

• rozprava nad fotografiemi

• přednášky a diskuze (včetně úprav pořízených fotografií)

• fotografování v terénu

• diskuse, dotazy

online přihláška na workshop

foto JAN ŠMÍD
panorama 10998 x 7079 z 27 snímků

foto KAREL HORÁČEK
panorama 16720 x 9601 z 140 snímků