Jarní Českosaské Švýcarsko II (22. – 24. května 2015) proběhlo

foto JAN ŠMÍD
panorama 4034 x 4034, 9 snímků

foto KAREL HORÁČEK
panorama 5600 x 5600, 12 snímků

foto KAREL HORÁČEK
panorama 9000 x 9000, 18 snímků

Workshop zaměřený na denní panoramatické fotografie

Rádi bychom vás společně s fotografem Karlem Horáčkem pozvali do malebné jarní krajiny jarního Českosaského Švýcarska na SKUTEČNÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP, zaměřený na DENNÍ PANORAMATICKOU FOTOGRAFII. Tento workshop si klade za cíl předat kursistům veškeré know-how, které potřebují k nafocení fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ. Tento kurz je doplněn druhým typem workshopu, jehož zaměření je výlučně na noční panoramatickou fotografii (hvězdy statické, dynamické, podsvícené inverze atd.).

Přestože v názvu uvádíme Českosaské Švýcarsko, v Čechách budeme pouze bydlet. Workshop samotný se bude konat na nejatraktivnějších místech Saského Švýcarska. Květnový termín dokáže nabídnout nádherné pohledy na Saské Švýcarsko plné mlh, jarní svěžesti, a to vše doplněné atraktivními východy a západy slunce.

tilak       

Každý účastník našeho workshopu získá poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK.

       tilak

Místo konání: Saské Švýcarsko

Termín: 22. – 24. května 2015

Počet účastníků: min. 6, max. 8 fotografů

Místo ubytování: pension na české straně Českosaského Švýcarska

Doprava: Individuální

Jednotná cena za workshop v ČR: 3990,– Kč

Pro koho je kurz určen

Fotografický workshop je určen pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři, přesto vyžaduje úspěšné absolvování workshopu, aby každý účastník znal alespoň základní postupy krajinářské práce. Na kurzu se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých velkoformátových panoramatických fotografií. To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, focus bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům kompozice a ostření nejen u panoramatických fotografií.

Jedním z cílů kurzu je naučit vás fotografie nejen pořizovat, ale také upravovat. Součástí přednášek je tedy také výklad a praktické ukázky postprocesu (skládání panoramat, jejich následná úprava až po prezentaci na web/přípravě k tisku).

V čem jsme jiní…

• Organizujeme SKUTEČNÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP a nikoliv placený fotovýlet – tedy naším cílem je účastníky naučit fotografovat podle jejich představ.

• Na našich workshopech lektoři NEFOTOGRAFUJÍ, a to i za sebelepších podmínek! 100% se věnujeme pouze účastníkům!

• Předáváme účastníkům veškeré naše know-how. U nás neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

• Zaměřujeme se na kvalitu, nikoliv na kvantitu.

• Zvládnutí teorie je nesmírně důležité. Proto její výuce věnujeme náležitou pozornost včetně odpovídající formy – veškerou teorii učíme prostřednictvím dataprojektoru a připravených sylabů.

Každý účastník workshopu si odváží přehledně zpracované návody, podle kterých se může řídit i dlouho poté, co workshop proběhl.

• Zkušenosti účastníků předchozích workshopů naleznete zde.

Výhody kurzu

• díky dvěma lektorům a malému počtu účastníků je zaručen opravdu velmi individuální přístup ke každému účastníkovi workshopu

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Saského Švýcarska

• snadná dostupnost fotolokalit

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky), a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Cena kurzu zahrnuje

Lektorské vedení během celého workshopu, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze.

Cena kurzu nezahrnuje

Ubytování (máte možnost vybrat si v místě ubytování pokoj dle Vašich požadavků, ať už s ohledem na cenu – vícelůžkový – nebo s ohledem na Vaše soukromí; orientační cena ubytování za jednu noc činí 470,– Kč se snídaní), další stravu (večeře jsou k dispozici v místě ubytování), dopravu na kurz a zpět, případné vstupy.

Program workshopu (pouze orientační)

• sraz účastníků

• seznámení s programem a jeho upřesnění ve vazbě na aktuální počasí

• přednášky a diskuze

• fotografování v terénu (zejména východy/západy slunce a v případě vhodných podmínek také focení vodních kompozic)

• rozprava nad fotografiemi

• přednášky a diskuze (včetně úprav pořízených fotografií)

• fotografování v terénu

• diskuse, dotazy

online přihláška na workshop

foto KAREL HORÁČEK
panorama 5509 x 5509, 6 snímků

foto JAN ŠMÍD
panorama 4313 x 4313, 4 snímky

foto JAN ŠMÍD
panorama 4781 x 4781, 18 snímků