Toskánské FOTOVINOBRANÍ (4. – 11. května 2018) PROBĚHLO

(online přihlášku naleznete na konci této stránky)

Rád bych vás pozval do opravdového ráje fotografů krajinářů – italského Toskánska – na FOTOVINOBRANÍ – EXPEDICI zaměřenou na DENNÍ a NOČNÍ PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE KRAJINY a tajemství italských vín.

Tato fotoexpedice si klade za cíl nafotit nejkrásnější části Toskánska a zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení a upravení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

Ale nejen to. Tato expedice je pojata trochu netradičně, volněji. Fotovinobraní je unikátní koncept, kdy získáte nejen know-how z oblasti fotografování a nafotíte množství fotografií, ale také získáte možnost degustovat vynikající toskánská vína. Ve volném čase navštívíme přední toskánské vinaře a okoštujeme jejich víno. Získáte základní znalosti degustace vín nejen od lektora, ale také od vinařů samotných.

Stále však platí, že si tato expedice klade za cíl předat kursistům veškeré know-how, které potřebují k nafocení zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“ podle jejich představ. A samozřejmě navštívit co nejvíce fotografických lokací. Jen vše probíhá méně formální a tradiční formou.

Chcete poznávání Toskánska a ochutnávání vín spojit s rodinnou dovolenou? Žádný problém. Vezměte svého partnera/partnerku sebou. Může se účastnit všech akcí v rámci fotoexpedice vyjma fotografických lekcí a přednášek. Tedy zažije s námi v případě zájmu výjezdy do terénu na ranní i večerní focení, může se zúčastnit i nočních focení, samozřejmostí jsou návštěvy vinařství atd. Cena za doprovodnou osobu je pouze 3990,– Kč.

tilak       

Každý účastník fotoexpedice získá poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK.

       tilak

Místo konání: Toskánsko (Itálie)

Termín: 4. – 11. května 2018

Počet účastníků: min. 6, max. 9 fotografů

Doprava: Individuální (po dohodě možnost společné cesty)

Cena za fotoexpedici: 14 990,– Kč

Pro koho je expedice určena

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Na fotoexpedici se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií a jejich zpracování (postproces).

Výhody fotoexpedice…

• Účastníci získají know-how fotografování krajiny, noční krajiny a hvězd. Neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Toskánska

• snadná dostupnost fotolokalit

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

• návštěva vinařství, možnost nákupu vín, degustování, získání základních znalostí z oblasti poznávání a degustování vína

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky), a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Cena expedice zahrnuje

Lektorské vedení během celé expedice, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze z oblasti fotografie a vinařství. Předání kompletního know-how pro fotografickou práci v terénu, fotografování oneshotů i panoramatických snímků, fotografování noční krajiny a hvězd, kompoziční pravidla, ostření, znalost expozičního bracketignu, antireflexu, focus bracketingu, průměrování expozic, kompletní práce v počítači až po přípravu fotografií k tisku. Představení nejzajímavějších fotografických lokalit, organizaci a návštěvu jednotlivých vinařství, degustace.

Cena expedice nezahrnuje

Dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy/parkovné/ (doprava je řešena spolujízdou účastníků expedice a lektora). Ubytování (bude zajištěno hromadně pro všechny účastníky a doplaceno na místě. Cena na osobu je cca 6tis. včetně snídaně).

v případě zájmu o fotoexpedici a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde