Fotografické vinobraní XXL na jižní Moravě (23. – 26. listopadu 2017)

(online přihláška na konci stránky)

Rádi bychom vás společně s fotografem Mirkem Hajným pozvali do nádherné krajiny jižní Moravy na FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP zaměřený na panoramatickou fotografii s akcentem na specifika kompozic jihomoravských polí, políček a remízků. Fenomenální znalec regionu a zároveň mistr jihomoravských vlnovek, Mirek Hajný, nás zavede na místa, kde jiní fotografové nefotí.

Ale nejen to. Chceme tento workshop pojmout trochu netradičně, volněji, než bývá zvykem u workshopů, které děláme s kolegou Horáčkem. Kromě focení vám chceme představit i místní vinaře. Ve volném čase navštívíme moravské sklípky, okoštujeme víno a také burčák. Získáte základní znalosti degustace vín nejen od lektorů, ale také od vinařů samotných.

Stále však platí, že si tento workshop klade za cíl předat kursistům veškeré know-how, které potřebují k nafocení zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“ podle jejich představ. Jen méně formální a tradiční formou.

Verze XXL znamená, že budeme fotit již od čtvrtečního večera až do neděle. Tedy tři západy a východy slunce. Kromě toho nás čeká bohatý vinařský program. Budeme průběžně navštěvovat typické moravské sklípky a ochutnávat nejen ročníková vína, ale jako první v ČR budeme mít možnost ochutnat mladá vína, tedy vína ročníku 2017!

Ale nejen to. Osobně se za námi vypraví pan Roman Beneš z Vinařství Beneš. Bez nadsázky se jedná o jednoho z nejlepších vinařů České republiky. Jeho vína jsou vyprodána dávno předtím, než je nalahvuje. Běžně se tak do jeho vinařství na ochutnávku nedá dostat. Jeho Chardonnay 2016 pozdní sběr patří ke špičkám této odrůdy. O tom svědčí i to, že si hned tisíc lahví rezervovala vyhlášená luxusní pražská restaurace Hergetova cihelna. Rýnský ryzlink z Vinařství Beneš snese srovnání s ryzlinky z rakouského Wachau v kategorii Smaragd. Pinot Noir či Merlot 2015 v kategorii výběr z hroznů zrály na špičkových francouzských, středně vypalovaných, barikových sudech a ukazují, že i na jižní Moravě mohou vzniknout skvělá červená vína.

Pan Beneš si pro nás připraví odborně komentovanou degustaci jeho vín. Budeme mít tedy možnost ochutnat to nejlepší, co moravské vinice mohou nabídnout. Vína budeme moci také samozřejmě nakoupit. A nemusíme se bát, jeho ceny jsou navzdory kvalitě velmi příznivé.

Bydlet budeme přímo nad vinařským sklípkem v samotném srdci jihomoravského fotografického ráje. Začátek listopadu dokáže nabídnout krásně upravená políčka plná neopakovatelné harmonie, za kterými jezdí fotografové z celého světa. To vše doplněné atraktivními východy a západy slunce. A víno? Znáte lepší termín, kdy jet na jižní Moravu než v čase svatomartinských vín?

Nechcete nechat sedět partnera/partnerku doma? Není problém. Vezměte své partnery sebou. Mohou se zúčastnit veškerého programu, vyjma fotografických přednášek. Tedy partneři/partnerky s námi navštíví moravské sklípky, zúčastní se degustace pana Beneše, mohou s námi vyrážet do terénu a zažít atmosféru focení při krásných západech a východech slunce. Cena pro doprovod na celý workshop XXL je 1890,– Kč.

tilak       

Každý účastník našeho workshopu získá poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK.

       tilak

Místo konání: jižní Morava

Termín: 23. – 26. listopadu 2017

Počet účastníků: min. 6, max. 10 fotografů

Místo ubytování: v lokalitě Hovorany

Doprava: Individuální

Jednotná cena za workshop v ČR: 6990,– Kč

Pro koho je kurz určen

Fotografický workshop je určen pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo s fotografií začínáte. Na kurzu se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých jedno- a víceřadých panoramatických fotografií. To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií.

Vzhledem ke specifikům focení na jižní Moravě je tento kurz vhodný i pro úplně začátečníky. Jednoduchou a přístupnou formou získají vhled do pořizování fotografií krajiny. Pokročilejší fotografové budou mít naopak šanci si rozvíjet své dovednosti a zkoušet víceřadá panoramata, různé roviny zaostření, práci s protisvětlem…

Jedním z cílů kurzu je naučit vás fotografie nejen pořizovat, ale také upravovat. Součástí přednášek je tedy také výklad a praktické ukázky postprocesu (skládání panoramat, jejich následná úprava až po prezentaci na web/přípravě k tisku).

V čem jsme jiní…

• Organizujeme SKUTEČNÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP a nikoliv placený fotovýlet – tedy naším cílem je účastníky naučit fotografovat podle jejich představ.

• Předáváme účastníkům veškeré naše know-how. U nás neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

• Zaměřujeme se na kvalitu, nikoliv na kvantitu.

• Zvládnutí teorie je nesmírně důležité. Proto její výuce věnujeme náležitou pozornost včetně odpovídající formy – veškerou teorii učíme prostřednictvím dataprojektoru a připravených sylabů.

Každý účastník workshopu si odváží přehledně zpracované návody, podle kterých se může řídit i dlouho poté, co workshop proběhl.

• Zkušenosti účastníků předchozích workshopů naleznete zde.

Výhody kurzu

• díky dvěma lektorům a malému počtu účastníků je zaručen opravdu velmi individuální přístup ke každému účastníkovi workshopu

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami jižní Moravy

• snadná dostupnost fotolokalit

• variabilní fotografické cíle

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

• bohatý doprovodný vinařský program

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv.

Cena kurzu zahrnuje

Lektorské vedení během celé expedice, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze z oblasti fotografie a vinařství. Předání kompletního know-how pro fotografickou práci v terénu jižní Moravy, fotografování oneshotů i panoramatických snímků, kompoziční pravidla, ostření, kompletní práce v počítači až po přípravu fotografií k tisku. Představení nejzajímavějších fotografických lokalit, organizaci a návštěvu jednotlivých vinařství, degustace.

Cena kurzu nezahrnuje

Ubytování (máte možnost vybrat si v místě ubytování pokoj dle Vašich požadavků, ať už s ohledem na cenu – vícelůžkový – nebo s ohledem na Vaše soukromí; orientační cena ubytování za jednu noc činí 350,– Kč), další stravu, dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy.

Program workshopu (pouze orientační)

• sraz účastníků

• seznámení s programem a jeho upřesnění ve vazbě na aktuální počasí

• přednášky a diskuze

• fotografování v terénu

• rozprava nad fotografiemi

• přednášky a diskuze (včetně úprav pořízených fotografií)

• návštěvy vinařství, degustace

• diskuse, dotazy

v případě zájmu o workshop a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde a do předmětu uveďte FOTOVINOBRANÍ