Jarní Krkonoše – Individuální kurz (6. – 8. dubna 2018) proběhlo

(online přihláška na konci stránky)

Rád bych vás pozval do nádherné krajiny JARNÍCH KRKONOŠ na INDIVIDUÁLNÍ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP zaměřený na DENNÍ a NOČNÍ PANORAMATICKOU FOTOGRAFII. Tento workshop si klade za cíl předat kurzistům veškeré know-how, které potřebují k nafocení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

Kurz je pojat jako velmi individuální. Není sice určen pouze pro jednoho fotografa, ale minimálně pro dva, maximálně pro 3. Takto extrémně nízký počet účastníků kurzu garantuje skutečně velmi individuální přístup ke každému jednomu kurzistovi.

Krkonoše patří k jedněm z nejkrásnějších hor České republiky. Nabízejí nepřeberné množství velmi atraktivních lokalit s nádhernými výhledy do krajiny. Začátek jara slibuje na jedné straně sníh, ale také jaro v údolích, krásné východy a západy slunce. Vzhledem k fázi Měsíce je tento kurz velmi vhodný k fotografová­ní hvězd.

V ceně je ubytování se snídaní v apartmánu ve Špindlerově Mlýnu, odkud je zajištěný pohodlný přístup na hřebeny, Není se tedy nutné obávat náročných výstupů!!!

tilak       

Každý účastník našeho workshopu získá poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK.

       tilak

Termín: 6. dubna – 8. dubna 2018

Počet účastníků: min. 2, max. 3 fotografové

Místo ubytování: apartmán ve Špindlerově Mlýnu

Doprava: Individuální

Cena za workshop: 10 990,– Kč

Pro koho je kurz určen

Fotografický workshop je určen pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři, přesto vyžaduje úspěšné absolvování workshopu, aby každý účastník znal alespoň základní postupy krajinářské práce. Na kurzu se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých velkoformátových panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií.

Nebaví vás velké skupinové akce, chcete mít 100% lektorovu asistenci po celou dobu, zajištěné ubytování a snadný přístup na hřebeny Krkonoš? Pak je tento kurz přesně pro vás.

Jedním z cílů kurzu je naučit vás fotografie nejen pořizovat, ale také upravovat. Součástí přednášek je tedy také výklad a praktické ukázky postprocesu (skládání panoramat, jejich následná úprava až po prezentaci na web/přípravě k tisku).

V čem je tento kurz jiný…

• Jedná se o SKUTEČNÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP a nikoliv placený fotovýlet – tedy mým cílem je účastníky naučit fotografovat podle jejich představ.

Individuální kurz pro maximálně 3 fotografy garantuje velmi osobní přístup.

• Předávám účastníkům veškeré know-how. Neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

Každý účastník workshopu si odváží přehledně zpracované návody, podle kterých se může řídit i dlouho poté, co workshop proběhl.

• Zkušenosti účastníků předchozích workshopů naleznete zde.

Výhody kurzu

díky velmi malému počtu fotografů je zaručen opravdu velmi individuální přístup ke každému účastníkovi workshopu

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Krkonoš

snadná dostupnost fotolokalit

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

• přátelská atmosféra a limitovaný počet účastníků

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky), a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Cena kurzu zahrnuje

Ubytování se snídaní v apartmánu ve Špindlerově Mlýnu. Dopravu během kurzu. Lektorské vedení během celého workshopu, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a diskuze.

Cena kurzu nezahrnuje

Další stravu, dopravu na kurz a zpět, případné vstupy/lanovky.

Program workshopu (pouze orientační)

• sraz účastníků

• seznámení s programem a jeho upřesnění ve vazbě na aktuální počasí

• přednášky a diskuze

• fotografování v terénu (zejména východy/západy slunce/noční fotografie a v případě vhodných podmínek také focení vodních kompozic)

• rozprava nad fotografiemi

• přednášky a diskuze (včetně úprav pořízených fotografií)

• diskuse, dotazy

v případě zájmu o workshop a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde a do předmětu uveďte KRKONOŠE