Fotografické vinobraní na jižní Moravě (25. – 27. května 2018) poslední 3 volná místa

(online přihláška na konci stránky)

Rád bych vás pozval do nádherné krajiny jižní Moravy na FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP zaměřený na panoramatickou fotografii s akcentem na specifika kompozic jihomoravských polí, políček a remízků. Fotit budeme na místech známých, ale i tam, kde jiní fotografové nefotí.

Ale nejen to. Chci tento workshop pojmout trochu netradičně, volněji. Kromě focení vám chci představit i místní vinaře. Ve volném čase navštívíme moravské sklípky a okoštujeme výborná vína. Získáte základní znalosti degustace vín nejen od lektora, ale také od vinařů samotných. Stále však platí, že si tento workshop klade za cíl předat kursistům veškeré know-how, které potřebují k nafocení zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“ podle jejich představ. Jen méně formální a tradiční formou.

Bydlet budeme přímo nad vinařským sklípkem v samotném srdci jihomoravského fotografického ráje. Květen dokáže nabídnout krásně upravená políčka plná neopakovatelné harmonie, za kterými jezdí fotografové z celého světa. To vše doplněné atraktivními východy a západy slunce. A víno? V květnu si užijeme v plné síle vína nového ročníku, s bohatou aromatikou, strukturou a chutí.

tilak       

Každý účastník našeho workshopu získá poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK.

       tilak

Místo konání: jižní Morava

Termín: 25. – 27. května 2018

Počet účastníků: min. 6, max. 12 fotografů

Místo ubytování: v lokalitě Hovorany

Doprava: Individuální

Cena za workshop: 4990,– Kč

Pro koho je kurz určen

Fotografický workshop je určen pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo s fotografií začínáte. Na kurzu se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých jedno- a víceřadých panoramatických fotografií. To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií.

Jedním z cílů kurzu je naučit vás fotografie nejen pořizovat, ale také upravovat. Součástí přednášek je tedy také výklad a praktické ukázky postprocesu (skládání panoramat, jejich následná úprava až po prezentaci na web/přípravě k tisku).

Nechcete nechat sedět partnera/partnerku doma? Není problém. Vezměte své partnery sebou. Mohou se zúčastnit veškerého programu, vyjma fotografických přednášek. Tedy partneři/partnerky s námi navštíví moravské sklípky, mohou s námi vyrážet do terénu a zažít atmosféru focení při krásných západech a východech slunce. Cena pro doprovod na celý workshop je 1390,– Kč.

V čem je tento kurz jiný…

• Organizuji SKUTEČNÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP a nikoliv placený fotovýlet – tedy mým cílem je účastníky naučit fotografovat podle jejich představ.

• Předává účastníkům veškeré naše know-how. U mě neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

• Zaměřuji se na kvalitu, nikoliv na kvantitu.

• Zvládnutí teorie je nesmírně důležité. Proto její výuce věnuji náležitou pozornost včetně odpovídající formy – veškerou teorii učím prostřednictvím dataprojektoru a připravených sylabů.

Každý účastník workshopu si odváží přehledně zpracované návody, podle kterých se může řídit i dlouho poté, co workshop proběhl.

• Zkušenosti účastníků předchozích workshopů naleznete zde.

Výhody kurzu

• individuální přístup ke každému účastníkovi workshopu

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami jižní Moravy

• snadná dostupnost fotolokalit

• variabilní fotografické cíle

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv.

Cena kurzu zahrnuje

Lektorské vedení během celého kurzu, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze z oblasti fotografie a vinařství. Předání kompletního know-how pro fotografickou práci v terénu jižní Moravy, fotografování oneshotů i panoramatických snímků, kompoziční pravidla, ostření, kompletní práce v počítači až po přípravu fotografií k tisku. Představení nejzajímavějších fotografických lokalit, organizaci a návštěvu jednotlivých vinařství, degustace s neomezeným množstvím vína, pronájem sklepů.

Cena kurzu nezahrnuje

Ubytování (máte možnost vybrat si v místě ubytování pokoj dle Vašich požadavků, ať už s ohledem na cenu – vícelůžkový – nebo s ohledem na Vaše soukromí; orientační cena ubytování za jednu noc činí 350,– Kč), další stravu včetně občerstvení na degustacích, dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy.

Program workshopu (pouze orientační)

• sraz účastníků

• seznámení s programem a jeho upřesnění ve vazbě na aktuální počasí

• přednášky a diskuze

• fotografování v terénu

• rozprava nad fotografiemi

• přednášky a diskuze (včetně úprav pořízených fotografií)

• návštěvy vinařství, degustace

• diskuse, dotazy

v případě zájmu o workshop a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde a do předmětu uveďte FOTOVINOBRANÍ květen 2018