Carl Zeiss Zimní Jeseníky (30. listopadu – 2. prosince 2018) proběhlo

(online přihlášku naleznete na konci této stránky)

Rádi bychom vás společně s fotografem Karlem Horáčkem pozvali do malebné zimní krajiny Jeseníků (přesněji Hrubého Jeseníku) na EXKLUZIVNÍ CARL ZEISS FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP, zaměřený na DENNÍ a NOČNÍ PANORAMATICKOU FOTOGRAFII.

FOTOWORKSHOP SE NESE V DUCHU PRESTIŽNÍ ZNAČKY CARL ZEISS PROSLULÉ SVÝMI DOKONALÝMI OBJEKTIVY. ŘADA MILVUS A ZEJMÉNA OTUS STANOVILA NOVOU DEFINICI KVALITY OBJEKTIVŮ. TOMU OVŠEM ODPOVÍDÁ I CENA ČASTO PŘESAHUJÍCÍ HRANICI 120 TISÍC ZA JEDNO SKLO. CHCETE SI TYTO KLENOTY MEZI OBJEKTIVY POŘÁDNĚ VYZKOUŠET V TERÉNU? PAK MÁTE JEDINEČNOU ŠANCI – POJEĎTE NA NÁŠ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP A BUDETE MÍT MOŽNOST JAKO JEDINÍ FOTOGRAFOVÉ V ČESKÉ REPUBLICE FOTIT CELÝ VÍKEND S OBJEKTIVY CARL ZEISS. PO DOBU KONÁNÍ KURZU S NÁMI BUDE CARL ZEISS TÝM, KTERÝ JEDNAK PŘIVEZE KOMPLETNÍ ŘADU MILVUS A OTUS NA VŠECHNY BAJONETY, JEDNAK BUDE K DISPOZICI RADAMI, POMOCÍ, KONZULTACEMI…

Tento workshop si klade za cíl předat kurzistům veškeré know-how, které potřebují k nafocení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

Jeseníky (ať už Hrubý či Nízký) patří k jedněm z nejkrásnějších hor České republiky. Nabízejí nepřeberné množství velmi atraktivních lokalit s nádhernými výhledy do krajiny. Fotograficky jsou Jeseníky trochu opomíjeny, avšak neprávem. Pro fotografa – krajináře nabízejí nezapomenutelné kompozice, a to po celý rok. Díky ubytování přímo na hřebenu Jeseníků je zaručena snadná dostupnost těch nejatraktivnějších lokalit (autem se dá však zajet přímo k chatě!).

tilak       

Každý účastník našeho workshopu získá poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK.

       tilak

Místo konání: Jeseníky (Hrubý Jeseník)

Termín: 30. listopadu – 2. prosince 2018

Počet účastníků: min. 6, max. 12 fotografů

Místo ubytování: chata na hřebenu Jeseníků

Doprava: Individuální

Cena za „Carl Zeiss fotoworkshop“: 5990,– Kč

Pro koho je kurz určen

Fotografický workshop je určen pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo s fotografováním teprve začínáte. Na kurzu se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých velkoformátových panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií.

Jedním z cílů kurzu je naučit vás fotografie nejen pořizovat, ale také upravovat. Součástí přednášek je tedy také výklad a praktické ukázky postprocesu (skládání panoramat, jejich následná úprava až po prezentaci na web/přípravě k tisku).

V čem jsme jiní…

• Nabízíme vám možnost zúčastnit se unikátního Carl Zeiss fotoworkshopu a získat tak exkluzivní možnost celý víkend fotografovat s tím nejlepším, co tato prestižní značka nabízí, tedy s řadami Milvus a Otus.

• Organizujeme SKUTEČNÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP a nikoliv placený fotovýlet – tedy naším cílem je účastníky naučit fotografovat podle jejich představ.

• Předáváme účastníkům veškeré naše know-how. U nás neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

• Zaměřujeme se na kvalitu, nikoliv na kvantitu.

• Zvládnutí teorie je nesmírně důležité. Proto její výuce věnujeme náležitou pozornost včetně odpovídající formy – veškerou teorii učíme prostřednictvím dataprojektoru a připravených sylabů.

Každý účastník workshopu si odváží přehledně zpracované návody, podle kterých se může řídit i dlouho poté, co workshop proběhl.

• Zkušenosti účastníků předchozích workshopů naleznete zde.

Výhody kurzu

• díky dvěma lektorům a malému počtu účastníků je zaručen opravdu velmi individuální přístup ke každému účastníkovi workshopu

objektivy Carl Zeiss a tým Carl Zeiss k dispozici celý víkend

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Jeseníků

• snadná dostupnost fotolokalit

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

na chatu je možné se nechat vyvézt, není třeba se obávat náročných výstupů s vysokým převýšením!

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky), a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Cena kurzu zahrnuje

Lektorské vedení během celého kurzu, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze z oblasti fotografování a postprocesu. Předání kompletního know-how pro fotografickou práci v terénu, fotografování oneshotů i panoramatických snímků, kompoziční pravidla, ostření, kompletní práce v počítači až po přípravu fotografií k tisku. Představení nejzajímavějších fotografických lokalit Jesneíků. Kompletní fototechniku Carl Zeiss k dispozici po celé konání kurzu včetně technického Carl Zeiss týmu.

Cena kurzu nezahrnuje

Ubytování (máte možnost vybrat si v místě ubytování pokoj dle Vašich požadavků, ať už s ohledem na cenu – vícelůžkový – nebo s ohledem na Vaše soukromí a komfort; orientační cena ubytování za jednu noc činí 690,– Kč s plnou penzí formou bohatého bufetu, vývoz a svoz zavazadel rolbou!), další stravu, dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy.

Program workshopu (pouze orientační)

• sraz účastníků

• seznámení s programem a jeho upřesnění ve vazbě na aktuální počasí

• přednášky a diskuze

• fotografování v terénu (zejména východy/západy slunce a v případě vhodných podmínek také focení vodních kompozic)

• rozprava nad fotografiemi

• přednášky a diskuze (včetně úprav pořízených fotografií)

• fotografování v terénu

• diskuse, dotazy

online přihláška na workshop