Den a noc v zimních Krkonoších (7. 3. 2018)

(online přihláška na konci stránky)

Chcete zažít neopakovatelnou atmosféru zasněžených Krkonoš? Vyzkoušet si denní a noční focení v našich nejvyšších horách? Chcete fotit atraktivní východy a západy slunce, krásně zasněžené a omrzlé vodopády s rampouchy a nezapomenutelné zimní noční fotografie? Toužíte si vylepšit váš styl fotografování a navíc získat know-how k nafocení panoramatických denních i nočních fotografií? Pak je tento kurz přesně pro vás…

Rád bych vás tímto pozval do opravdového ráje fotografů krajinářů – do zimních Krkonoš – na intenzivní jednodenní FOTOGRAFICKÝ KURZ zaměřený na DENNÍ A NOČNÍ (PANORAMATICKÉ) FOTOGRAFIE KRAJINY.

Tento fotokurz si klade za cíl nafotit nejkrásnější části Krkonoš a zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

Co nám může začátek března v Krkonoších nabídnout? Krásně zasněžené vrcholy hor, parádní sněžné struktury, denní i noční inverze a hlavně pohádkovou zimu. Fotit ale budeme přes den i vodopády, které nabídnou typické „sněhové čepice“ na kamenech, plno rampouchů a vůbec skvělou zimní atmosféru.

Proč právě tento kurz

Začínáte s krajinářskou fotografií? Již se krajinářské fotografii věnujete, ale pořád to není ono? Chcete se naučit fotit panoramatické fotografie, hledáte možnosti zdokonalení kompoziční výstavby vašich fotografií? Máte problémy se správným nastavením expozice či se chcete seznámit s metodou expozičního bracketingu? Hledáte možnosti, jak zlepšit vaše fotografie s vodopády? Trápí vás reflexy („prasátka“) ve fotografii? Pokud si alespoň jednou odpovíte „ano“, potom je tento jednodenní kurz určen právě vám.

tilak       

Každý účastník fotoexpedice získá poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK.

       tilak

Místo konání: Krkonoše

Termín: 7. března 2018

Počet účastníků: min. 6, max. 10 fotografů

Doprava: Individuální

Cena za fotokurz: 3390,– Kč

Pro koho je kurz určen:

Fotografický kurz je určen pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo s fotografováním teprve začínáte. Na kurzu se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajiny se zaměřením převážně na tvorbu jedno a víceřadých velkoformátových panoramatických fotografií. To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii, pravidlům ostření u panoramatických fotografií, kompoziční výstavbě fotografie atd.

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky). Hodit se můžou i sněžnice.

Cena kurzu zahrnuje

Celodenní fotografování jak východu/západu slunce, tak vodopádů a kompozic s vodou obecně, noční fotografování krajiny a hvězd, lektorské vedení během celého kurzu, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, interaktivní přednášky a výuku v terénu. Fotografovat budeme od východu slunce až do večerních hodin.

Cena kurzu nezahrnuje

Dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy či lanovky, stravu.

Program fotokurzu (pouze orientační)

• sraz účastníků

• seznámení s programem a jeho upřesnění ve vazbě na aktuální počasí

• fotografování v terénu

• interaktivní přednášky v terénu

• diskuse, dotazy

V případě zájmu o kurz mě prosím kontaktujte „zde“