Toskánské FOTOVINOBRANÍ (22. dubna – 30. dubna 2022) proběhlo

(online přihlášku naleznete na konci této stránky)

Rád bych vás pozval do opravdového ráje fotografů krajinářů – italského Toskánska – na FOTOVINOBRANÍ – EXPEDICI zaměřenou na DENNÍ a NOČNÍ PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE KRAJINY a tajemství italských vín.

Tato fotoexpedice si klade za cíl nafotit nejkrásnější části Toskánska a zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení a upravení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

Ale nejen to. Tato expedice je pojata trochu netradičně, volněji. Fotovinobraní je unikátní koncept, kdy získáte nejen know-how z oblasti fotografování a nafotíte množství fotografií, ale také získáte možnost degustovat vynikající toskánská vína. Ve volném čase navštívíme přední toskánské vinaře a okoštujeme jejich víno. Získáte základní znalosti degustace vín nejen od lektora, ale také od vinařů samotných.

V případě zájmu a špatného počasí (či jako alternativní program pro doprovodné osoby) lze také věnovat čas návštěvě designového fashion outletu s více než 150 módními značkami!

Stále však platí, že si tato expedice klade za cíl předat kursistům veškeré know-how, které potřebují k nafocení zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“ podle jejich představ. A samozřejmě navštívit co nejvíce fotografických lokací. Jen vše probíhá méně formální a tradiční formou.

tilak       

Každý účastník fotoexpedice získá, v případě zájmu, poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK, SIR JOSEPH a obuv Meindl.

       tilak

Místo konání: Toskánsko (Itálie)

Termín: 22. 4. – 30. 4. 2022

Počet účastníků: min. 6, max. 10 fotografů

Doprava: Individuální (řešena spolujízdou kurzistů a lektora)

Cena za fotoexpedici: 18 990,– Kč

Nechcete nechat sedět partnera/partnerku doma? Není problém. Vezměte své partnery sebou. Mohou se zúčastnit veškerého programu. Tedy partneři/partnerky s námi navštíví nejkrásnější lokality Toskánska, mohou s námi vyrážet do terénu a zažít atmosféru focení při krásných západech a východech slunce či noční romantiku při pozorování hvězd, jejich fotografování a výkladu o noční obloze. Ale hlavně se s námi zúčastní všech degustací, kterých nás nečeká zrovna málo. Cena pro doprovod na celou expedici je 4390,– Kč.

Pro koho je expedice určena

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Na fotoexpedici se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií a jejich zpracování (postproces).

Výhody fotoexpedice…

• Účastníci získají know-how fotografování krajiny, noční krajiny a hvězd. Neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Toskánska

• snadná dostupnost fotolokalit

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

• návštěva vinařství, možnost nákupu vín, degustování, získání základních znalostí z oblasti poznávání a degustování vína

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky), a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Cena expedice zahrnuje

Lektorské vedení během celé expedice, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze z oblasti fotografie a vinařství. Předání kompletního know-how pro fotografickou práci v terénu, fotografování oneshotů i panoramatických snímků, fotografování noční krajiny a hvězd, kompoziční pravidla, ostření, znalost expozičního bracketingu, antireflexu, focus bracketingu, průměrování expozic, kompletní práce v počítači až po přípravu fotografií k tisku. Představení nejzajímavějších fotografických lokalit, organizaci a návštěvu jednotlivých vinařství, degustace.

Cena expedice nezahrnuje

Dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy/parkovné/ (doprava je řešena spolujízdou účastníků expedice a lektora). Ubytování (je zajištěno hromadně pro všechny účastníky). Bydlíme v osvědčené krásné toskánské vile s bazénem uprostřed fotografických scenérií, cena na osobu je cca 6tis. včetně bohatých bufetových snídaní a všech místních poplatků).

v případě zájmu o fotoexpedici a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde