Jarní Broumovsko – INTENZIVNÍ JEDNODENNÍ FOTOGRAFICKÝ KURZ (13. května 2019) proběhlo

(online přihláška na konci stránky)

Rád bych vás pozval do opravdového, i když trochu opomíjeného ráje fotografů krajinářů – do oblasti Broumovska – na intenzivní jednodenní FOTOGRAFICKÝ KURZ zaměřený na DENNÍ (PANORAMATICKÉ) FOTOGRAFIE KRAJINY.

Tento fotokurz si klade za cíl nafotit nejkrásnější části Broumovska a zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení denních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ. Broumovsko je neprávem fotograficky poměrně opomíjeno. Přesto nabízí nespočet fotogenických míst a pro krajináře představuje „zlatý důl“. Ať už se jedná o komplex Adršpašsko-teplických skal, Broumovské stěny, stolové hory v blízkém Polsku nebo pohraniční hřebeny na česko-polské hranici. Výhodou je rovněž relativně snadná dostupnost většiny míst nevyžadující sportovní výkony.

Proč právě tento kurz

Začínáte s krajinářskou fotografií? Již se krajinářské fotografii věnujete, ale pořád to není ono? Chcete se naučit fotit panoramatické fotografie, hledáte možnosti zdokonalení kompoziční výstavby vašich fotografií? Máte problémy se správným nastavením expozice či se chcete seznámit s metodou expozičního bracketingu? Hledáte možnosti, jak zlepšit vaše fotografie s vodopády? Trápí vás reflexy („prasátka“) ve fotografii? Pokud si alespoň jednou odpovíte „ano“, potom je tento jednodenní kurz určen právě vám.

Budeme celý den fotografovat od východu slunce až do večera, fotit budeme ze skal a vyhlídek, ale také vodopády, potoky, mlhy…

tilak       

Každý účastník fotoexpedice získá poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK.

       tilak

Místo konání: Broumovsko

Termín: 13. května 2019

Počet účastníků: min. 6, max. 12 fotografů

Doprava: Individuální

Cena za fotokurz: 2490,– Kč

Pro koho je kurz určen:

Fotografický kurz je určen pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo s fotografováním teprve začínáte. Na kurzu se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajiny se zaměřením převážně na tvorbu jedno a víceřadých velkoformátových panoramatických fotografií. To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii, pravidlům ostření u panoramatických fotografií, kompoziční výstavbě fotografie atd.

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky.

Cena kurzu zahrnuje

Celodenní fotografování jak východu slunce, tak vodopádů a kompozic s vodou obecně, lektorské vedení během celého kurzu, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, interaktivní přednášky a výuku v terénu. Fotografovat budeme od východu slunce až do večerních hodin.

Cena kurzu nezahrnuje

Dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy, stravu.

Program fotokurzu (pouze orientační)

• sraz účastníků

• seznámení s programem a jeho upřesnění ve vazbě na aktuální počasí

• fotografování v terénu

• interaktivní přednášky v terénu

• diskuse, dotazy

Náročnost

Na fotolokality se budeme přemísťovat auty, jejich dostupnost je nenáročná a nevyžaduje žádné sportovní výkony.

V případě zájmu o kurz mě prosím kontaktujte „zde“