Fotografické vinobraní XXL na jižní Moravě (15. – 18. října 2020)

(online přihláška na konci stránky)

Rád bych vás pozval do nádherné krajiny jižní Moravy na FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP zaměřený na panoramatickou fotografii s akcentem na specifika kompozic jihomoravských polí, políček a remízků. Fotit budeme na místech známých, ale i tam, kde jiní fotografové nefotí.

Ale nejen to. Chci tento workshop pojmout trochu netradičně, volněji. Kromě focení vám chci představit i místní vinaře. Ve volném čase navštívíme moravské sklípky, okoštujeme víno. Získáte základní znalosti degustace vín nejen od lektora, ale také od vinařů samotných.

Stále však platí, že si tento workshop klade za cíl předat kursistům veškeré know-how, které potřebují k nafocení zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“ podle jejich představ. Jen méně formální a tradiční formou.

Verze XXL znamená, že budeme fotit již od čtvrtečního večera až do neděle. Kromě toho nás čeká bohatý vinařský program. Budeme průběžně navštěvovat typické moravské sklípky a ochutnávat přívlastková vína.

A nejen to. Osobně poznáme vína pana Romana Beneše z Vinařství Beneš. Bez nadsázky se jedná o jednoho z nejlepších vinařů České republiky. Jeho vína jsou vyprodána dávno předtím, než je nalahvuje. Běžně se tak do jeho vinařství na ochutnávku nedá dostat. Jeho Chardonnay pozdní sběr patří ke špičkám této odrůdy. O tom svědčí i to, že si hned tisíc lahví opakovaně rezervovala vyhlášená luxusní pražská restaurace Hergetova cihelna. Rýnský ryzlink z Vinařství Beneš snese srovnání s ryzlinky z rakouského Wachau v kategorii Smaragd. Pinot Noir či Merlot v kategorii výběr z hroznů zrály na špičkových francouzských, středně vypalovaných, barikových sudech a ukazují, že i na jižní Moravě mohou vzniknout skvělá červená vína.

Pan Beneš si pro nás připraví odborně komentovanou degustaci jeho vín. Budeme mít tedy možnost ochutnat to nejlepší, co moravské vinice mohou nabídnout. Vína budeme moci také samozřejmě nakoupit. A nemusíme se bát, jeho ceny jsou navzdory kvalitě velmi příznivé.

A nejen to. Celý kurz bude ubytovaný v nově dokončených apartmánech Vinařství Beneš, kde se nachází i velká degustační/před­nášková místnost.

Říjen dokáže nabídnout krásně upravená políčka plná neopakovatelné harmonie, za kterými jezdí fotografové z celého světa. A v neposlední řadě také podzimní barvy! To vše doplněné atraktivními východy a západy slunce. A víno? Kdy jindy jet na jižní Moravu než v době vinobraní a burčáku.

Nechcete nechat sedět partnera/partnerku doma? Není problém. Vezměte své partnery sebou. Mohou se zúčastnit veškerého programu, vyjma fotografických přednášek. Tedy partneři/partnerky s námi navštíví moravské sklípky, zúčastní se degustace pana Beneše, mohou s námi vyrážet do terénu a zažít atmosféru focení při krásných západech a východech slunce. Cena pro doprovod na celý workshop XXL je 2490,– Kč.

tilak       

Každý účastník našeho workshopu získá poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK.

       tilak

Místo konání: jižní Morava

Termín: 15. – 18. října 2020

Počet účastníků: min. 6, max. 12 fotografů

Místo ubytování: Vinařství Beneš

Doprava: Individuální

Cena za workshop: 7990,– Kč

Pro koho je kurz určen

Fotografický workshop je určen pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo s fotografií začínáte. Na kurzu se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých jedno- a víceřadých panoramatických fotografií. To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií.

Vzhledem ke specifikům focení na jižní Moravě je tento kurz vhodný i pro úplně začátečníky. Jednoduchou a přístupnou formou získají vhled do pořizování fotografií krajiny. Pokročilejší fotografové budou mít naopak šanci si rozvíjet své dovednosti a zkoušet víceřadá panoramata, různé roviny zaostření, práci s protisvětlem…

Jedním z cílů kurzu je naučit vás fotografie nejen pořizovat, ale také upravovat. Součástí přednášek je tedy také výklad a praktické ukázky postprocesu (skládání panoramat, jejich následná úprava až po prezentaci na web/přípravě k tisku).

V čem je tento kurz jiný…

• Organizuji SKUTEČNÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP a nikoliv placený fotovýlet – tedy mým cílem je účastníky naučit fotografovat podle jejich představ.

• Předávám účastníkům veškeré naše know-how. U mě neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

• Zaměřuji se na kvalitu, nikoliv na kvantitu.

• Zvládnutí teorie je nesmírně důležité. Proto její výuce věnuji náležitou pozornost včetně odpovídající formy – veškerou teorii učím prostřednictvím dataprojektoru a připravených sylabů.

Každý účastník workshopu si odváží přehledně zpracované návody, podle kterých se může řídit i dlouho poté, co workshop proběhl.

• Zkušenosti účastníků předchozích workshopů naleznete zde.

Výhody kurzu

• individuální přístup ke každému účastníkovi workshopu

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami jižní Moravy

• snadná dostupnost fotolokalit

• variabilní fotografické cíle

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

• bohatý doprovodný vinařský program

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv.

Cena kurzu zahrnuje

Lektorské vedení během celé expedice, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze z oblasti fotografie a vinařství. Předání kompletního know-how pro fotografickou práci v terénu jižní Moravy, fotografování oneshotů i panoramatických snímků, kompoziční pravidla, ostření, kompletní práce v počítači až po přípravu fotografií k tisku. Představení nejzajímavějších fotografických lokalit, organizaci a návštěvu jednotlivých vinařství, degustace.

Cena kurzu nezahrnuje

Ubytování (orientační cena ubytování za jednu noc činí 450,– Kč), další stravu, dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy.

Program workshopu (pouze orientační)

• sraz účastníků

• seznámení s programem a jeho upřesnění ve vazbě na aktuální počasí

• přednášky a diskuze

• fotografování v terénu

• rozprava nad fotografiemi

• přednášky a diskuze (včetně úprav pořízených fotografií)

• návštěvy vinařství, degustace

• diskuse, dotazy

v případě zájmu o workshop a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde a do předmětu uveďte FOTOVINOBRANÍ