Sardinie - italský klenot (3. září - 10. září 2023)

(online přihlášku naleznete na konci této stránky)

Sardinie. Italský ostrovní klenot proslulý křišťálovým mořem, nádhernou přírodou a skvělou gastronomií. Na fotoexpedici se zaměříme na focení krásných východů a západů slunce z pláží, útesů, skal, ale i jeskyní, které nám poslouží rovněž jako skvělé kompozice pro fotografie s Mléčnou dráhou. Cílem je zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

Fotoexpedice na Sardinii v sobě skloubí ubytování v krásné vile kousek od moře, ve volném čase koupání v tyrkysovém moři, skvělou místní gastronomii a vína. A samozřejmě plno focení, včetně toho netradičního. Například focení hvězd z jeskyně na jedné z nejkrásnějších pláží, východ slunce a ranní koupel v moři. Průměrné teploty moře na Sardinii v době expedice jsou kolem 25st. Nebude chybět ani fotografování Mléčně dráhy nad ruinami antického chrámu atd.

tilak       

Každý účastník fotoexpedice získá, v případě zájmu, poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK, SIR JOSEPH a obuv Meindl.

       tilak

Místo konání: Sardinie (Itálie)

Termín: 3. září – 10. září 2023

Počet účastníků: min. 6, max. 8 fotografů

Doprava: Letecká

Cena za fotoexpedici: 29 990,– Kč

Pro koho je expedice určena

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Seznámíte se s moderními metodami a technikami fotografování krajiny včetně panoramatických fotografií denních/nočních. To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, antireflexu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření. Nechybí ani výklad a praktické ukázky zpracování pořízených dat včetně úpravy nočních fotografií, tvorby přesných masek atd.

Výhody fotoexpedice…

• účastníci získají know-how fotografování krajiny, noční krajiny a hvězd; neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií

• seznámení s nejkrásnějšími lokalitami Sardinie

• snadná dostupnost fotolokalit

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

• možnost relaxace na pláži u moře

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv, a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Cena expedice zahrnuje

Lektorské vedení během celé expedice, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze. Ubytování v luxusní, plně vybavené vile kousek od moře, dále kompletní servis v místě.

Cena expedice nezahrnuje

Stravu (v rámci ubytování je kuchyň, kde si lze bez problémů jídlo uvařit), případné vstupy/lanovky, letenku (cena zpáteční letenky cca 6 tis. Kč).

v případě zájmu o fotoexpedici a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde