Podzimní Lofoty (20. září – 28. září 2023) proběhlo

(online přihlášku naleznete na konci této stránky)

Rád bych vás pozval do opravdového ráje fotografů krajinářů – norských Lofot – na FOTOEXPEDICI zaměřenou na DENNÍ a NOČNÍ PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE KRAJINY, HVĚZD A POLÁRNÍ ZÁŘE.

Tato fotoexpedice si klade za cíl nafotit nejkrásnější části Lofot a zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

Lofoty patří k tomu nejatraktivnějšímu, co Norsko, potažmo Skandinávie nabízí. Fjordy, rozmanité pobřeží, vysoké štíty, to vše je jen zlomek toho, co na Lofotech uvidíme. Zářiový termín slibuje ideální podmínky na focení, celé Lofoty jsou krásně podzimně barevné (podzim začíná na Lofotech dříve než v Čechách). Září je také ideální na focení polární záře. Vzhledem k tomu, že se Lofoty nacházejí ještě severněji než Island, je šance na pozorování a focení polární záře více než dobrá. Lofoty mají navíc tu výhodu, že nabízejí plno fotografických cílů i v případě nepříznivého počasí.

Vzhledem k tomu, že jsou Lofoty výrazně ovlivňovány Golfským proudem, není třeba se obávat mrazivého počasí. Podzimní a zimní teploty jsou na Lofotech příjemnější než v Čechách…

tilak       

Každý účastník fotoexpedice získá, v případě zájmu, poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK, SIR JOSEPH a obuv Meindl.

       tilak

Místo konání: Lofoty (Norsko)

Termín: 20. září – 28. září 2023

Počet účastníků: min. 6, max. 8 fotografů

Počet lektorů: 3 (!)

Doprava: Letecká

Cena za fotoexpedici: 36 990,– Kč

Pro koho je kurz určen

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Na fotoexpedici se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií. V neposlední řadě se naučíme nafotit polární záři tak, abychom byli schopni ji vytisknout v nejlepší možné kvalitě a ve velkých rozměrech.

Výhody fotoexpedice…

• Účastníci získají know-how fotografování krajiny, hvězd a polární záře. Neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Lofot

• snadná dostupnost fotolokalit

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

• vysoký počet lektorů

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky), a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Cena expedice zahrnuje

Lektorské vedení během celé expedice, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze, cca 200 stránek studijních materiálů pro každého účastníka expedice. Ubytování v typickém norském domě s 2lůžkovými pokoji, plně vybavenou kuchyní, obývákem s TV atd.; dále kompletní servis v místě.

K dispozici je také pračka, sušák, kávovar, toustovač atd.

Cena expedice nezahrnuje

Stravu (v rámci ubytování je kuchyň, kde si lze bez problémů jídlo uvařit), případné vstupy/lanovky, letenku (cena zpáteční letenky cca 6–7 tis. Kč).

v případě zájmu o fotoexpedici a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde