FOTOVINOBRANÍ ve Wachau (11. října – 17. října 2023) proběhlo

(online přihlášku naleznete na konci této stránky)

Wachau. Nejznámější rakouský vinařský region, kde vznikají nejlepší ryzlinky a veltlíny na světě. Wachau ale nabízí víc. Úžasné a zároveň neokoukané krajinářské kompozice. Najdeme zde nádherné terasovité vinice, které svojí kaskádovitostí připomínají rýžová pole na Bali. Ale to není vše – scenérie plné skal a skalních ostrohů, hradů a hrádků, k tomu majestátní tok Dunaje, nad nímž se velmi často tvoří mlhy. Na jaře zde najdeme nekonečné množství květů, na podzim zase úžasné barvy, které vymalují listy vinohradů i listnatých lesů všude okolo. Wachau jsou také malebné vesničky, nadmíru příjemní obyvatelé a degustace vín na každém rohu..

Na fotoexpedici se zaměříme na focení krásných východů a západů slunce ve vinicích, ze skalních vyhlídek i v okolí vesniček. Když se nad Dunajem udělají mlhy, je ideální čas na kompozice s Mléčnou dráhou. Kdo rád létá s dronem, najde zde pravý ráj. Ale nejen to. Tato expedice je pojata trochu netradičně, volněji. Fotovinobraní je unikátní koncept, kdy získáte nejen know-how z oblasti fotografování a nafotíte množství fotografií, ale také získáte možnost degustovat vynikající rakouská vína. Ve volném čase navštívíme přední rakouské vinaře a okoštujeme jejich víno. Získáte základní znalosti degustace vín nejen od lektora, ale také od vinařů samotných.

Stále však platí, že si tato expedice klade za cíl předat účastníkům veškeré know-how, které potřebují k nafocení zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“ podle jejich představ. A samozřejmě navštívit co nejvíce fotografických lokací. Jen vše probíhá méně formální a tradiční formou.

tilak       

Každý účastník fotoexpedice získá, v případě zájmu, poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK, SIR JOSEPH a obuv Meindl.

       tilak

Místo konání: Wachau (Rakousko)

Termín: 11. října – 17. října 2023

Počet účastníků: min. 6, max. 10 fotografů

Počet lektorů: 3 (!)

Doprava: Individuální (řešena spolujízdou kurzistů a lektora)

Cena za fotoexpedici: 18 490,– Kč

Nechcete nechat sedět partnera/partnerku doma? Není problém. Vezměte své partnery s sebou. Mohou se zúčastnit veškerého programu. Tedy partneři/partnerky s námi navštíví nejkrásnější lokality ve Wachau, mohou s námi vyrážet do terénu a zažít atmosféru focení při krásných západech a východech slunce či noční romantiku při pozorování hvězd, jejich fotografování a výkladu o noční obloze. Ale hlavně se s námi zúčastní všech degustací, kterých nás nečeká zrovna málo. Cena pro doprovod na celou expedici je 3990,– Kč.

Pro koho je expedice určena

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Seznámíte se s moderními metodami a technikami fotografování krajiny včetně panoramatických fotografií denních/nočních. To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, antireflexu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření. Nechybí ani výklad a praktické ukázky zpracování pořízených dat včetně úpravy nočních fotografií, tvorby přesných masek atd.

Výhody fotoexpedice…

• účastníci získají know-how fotografování krajiny, noční krajiny a hvězd; neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií

• seznámení s nejkrásnějšími lokalitami ve Wachau

• snadná dostupnost fotolokalit

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

• návštěva vinařství, možnost nákupu vín, degustování, získání základních znalostí z oblasti poznávání a degustování vína

• vysoký počet lektorů

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv, a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Cena expedice zahrnuje

Lektorské vedení během celé expedice, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze z oblasti fotografie a vinařství. Předání kompletního know-how pro fotografickou práci v terénu, fotografování oneshotů i panoramatických snímků, fotografování noční krajiny a hvězd, kompoziční pravidla, ostření, znalost expozičního bracketingu, antireflexu, focus bracketingu, průměrování expozic, kompletní práce v počítači až po přípravu fotografií k tisku. Cca 200 stránek textů, návodů a postupů týkající se fotografování. Představení **nejzajímavějších fotografických lokalit, organizaci a návštěvu jednotlivých vinařství.

Cena expedice nezahrnuje

Dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy/parkovné (doprava je řešena spolujízdou účastníků expedice a lektora). Ubytování (je zajištěno hromadně pro všechny účastníky, cena na osobu je cca 5490,– Kč).

v případě zájmu o fotoexpedici a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde