FOTOVINOBRANÍ ve Wachau (11. října – 17. října 2023)

(online přihlášku naleznete na konci této stránky)

Wachau. Nejznámější rakouský vinařský region, kde vznikají nejlepší ryzlinky a veltlíny na světě. Wachau ale nabízí víc. Úžasné a zároveň neokoukané krajinářské kompozice. Najdeme zde nádherné terasovité vinice, které svojí kaskádovitostí připomínají rýžová pole na Bali. Ale to není vše – scenérie plné skal a skalních ostrohů, hradů a hrádků, k tomu majestátní tok Dunaje, nad nímž se velmi často tvoří mlhy. Na jaře zde najdeme nekonečné množství květů, na podzim zase úžasné barvy, které vymalují listy vinohradů i listnatých lesů všude okolo. Wachau jsou také malebné vesničky, nadmíru příjemní obyvatelé a degustace vín na každém rohu..

Na fotoexpedici se zaměříme na focení krásných východů a západů slunce ve vinicích, ze skalních vyhlídek i v okolí vesniček. Když se nad Dunajem udělají mlhy, je ideální čas na kompozice s Mléčnou dráhou. Kdo rád létá s dronem, najde zde pravý ráj. Ale nejen to. Tato expedice je pojata trochu netradičně, volněji. Fotovinobraní je unikátní koncept, kdy získáte nejen know-how z oblasti fotografování a nafotíte množství fotografií, ale také získáte možnost degustovat vynikající rakouská vína. Ve volném čase navštívíme přední rakouské vinaře a okoštujeme jejich víno. Získáte základní znalosti degustace vín nejen od lektora, ale také od vinařů samotných.

Stále však platí, že si tato expedice klade za cíl předat účastníkům veškeré know-how, které potřebují k nafocení zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“ podle jejich představ. A samozřejmě navštívit co nejvíce fotografických lokací. Jen vše probíhá méně formální a tradiční formou.

tilak       

Každý účastník fotoexpedice získá, v případě zájmu, poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK, SIR JOSEPH a obuv Meindl.

       tilak

Místo konání: Wachau (Rakousko)

Termín: 11. října – 17. října 2023

Počet účastníků: min. 6, max. 10 fotografů

Doprava: Individuální (řešena spolujízdou kurzistů a lektora)

Cena za fotoexpedici: 18 490,– Kč

Pro koho je expedice určena

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Seznámíte se s moderními metodami a technikami fotografování krajiny včetně panoramatických fotografií denních/nočních. To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, antireflexu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření. Nechybí ani výklad a praktické ukázky zpracování pořízených dat včetně úpravy nočních fotografií, tvorby přesných masek atd.

Výhody fotoexpedice…

• účastníci získají know-how fotografování krajiny, noční krajiny a hvězd; neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií

• seznámení s nejkrásnějšími lokalitami ve Wachau

• snadná dostupnost fotolokalit

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

• návštěva vinařství, možnost nákupu vín, degustování, získání základních znalostí z oblasti poznávání a degustování vína

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv, a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Cena expedice zahrnuje

Lektorské vedení během celé expedice, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze z oblasti fotografie a vinařství. Předání kompletního know-how pro fotografickou práci v terénu, fotografování oneshotů i panoramatických snímků, fotografování noční krajiny a hvězd, kompoziční pravidla, ostření, znalost expozičního bracketingu, antireflexu, focus bracketingu, průměrování expozic, kompletní práce v počítači až po přípravu fotografií k tisku. Cca 200 stránek textů, návodů a postupů týkající se fotografování. Představení **nejzajímavějších fotografických lokalit, organizaci a návštěvu jednotlivých vinařství.

Cena expedice nezahrnuje

Dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy/parkovné (doprava je řešena spolujízdou účastníků expedice a lektora). Ubytování (je zajištěno hromadně pro všechny účastníky, cena na osobu je cca 5490,– Kč).

v případě zájmu o fotoexpedici a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde