Podzimní SONY-ZEISS Dolomity (26. října - 2. listopadu 2022) POSLEDNÍ 1 VOLNÉ MÍSTO

(online přihlášku naleznete na konci této stránky)

FOTOEXPEDICE do opravdového ráje fotografů krajinářů – italských Dolomit – zaměřená na DENNÍ a NOČNÍ PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE KRAJINY.

FOTOEXPEDICE SE NESE V DUCHU PRESTIŽNÍCH ZNAČEK SONY A CARL ZEISS PROSLULÝCH SVÝMI DOKONALÝMI FOTOAPARÁTY, RESP. OBJEKTIVY. NOVÁ TĚLA BEZZRCADLOVEK SONY JSOU ETALONEM PROGRESE A KVALITY, O JEJICH SKLECH NEMLUVĚ. OBJEKTIVY ZEISS ŘADY MILVUS A ZEJMÉNA OTUS STANOVILY NOVOU DEFINICI BEZCHYBNÝCH OBJEKTIVŮ. TOMU OVŠEM ODPOVÍDÁ I CENA ČASTO PŘESAHUJÍCÍ HRANICI 120 TISÍC ZA JEDNO SKLO. CHCETE SI TYTO KLENOTY MEZI OBJEKTIVY POŘÁDNĚ VYZKOUŠET V TERÉNU? CHCETE SI VYZKOUŠET SKVĚLÉ SONY BEZZRCADLOVKY? PAK MÁTE JEDINEČNOU ŠANCI – POJEĎTE NA FOTOEXPEDICI DO DOLOMIT A BUDETE MÍT MOŽNOST JAKO JEDINÍ FOTOGRAFOVÉ V ČESKÉ REPUBLICE FOTIT TÝDEN S TECHNIKOU SONY A OBJEKTIVY CARL ZEISS. PO DOBU KONÁNÍ KURZU S NÁMI BUDE SONY/CARL ZEISS TÝM, KTERÝ BUDE K DISPOZICI RADAMI, POMOCÍ, KONZULTACEMI…

Fotoexpedice si klade za cíl nafotit nejkrásnější části podzimních Dolomit a zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení a upravení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

Dolomity jsou pro krajináře přímo požehnáním. Rozeklané štíty hor, hluboká údolí, inverze, to vše dělá z těchto hor jednu z nejvyhledáva­nějších fotolokalit. Dolomity jsou pro krajináře přímo požehnáním. Rozeklané štíty hor, hluboká údolí, inverze, to vše dělá z těchto hor jednu z nejvyhledáva­nějších fotolokalit. Říjnový termín navíc slibuje nádherně zlaté modříny, inverze a podzimní mlhy, k tomu krásné východy a západy slunce. Věnovat se budeme i noční fotografii a můžeme se těšit na snímky s podsvícenými inverzemi, horskými štít a k tomu s Mléčnou dráhou. Díky vhodně zvolenému termínu máme jistotu, že nám při focení nočních fotografií nebude vadit Měsíc zářící na obloze.

tilak       

Každý účastník fotoexpedice získá, v případě zájmu, poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK, SIR JOSEPH a obuv Meindl.

       tilak

Místo konání: Dolomity (Itálie)

Termín: 26. října – 2. listopadu 2022

Počet účastníků: min. 6, max. 10 fotografů

Doprava: Individuální (po dohodě možnost společné cesty)

Cena za fotoexpedici: 11490,– Kč

Nechcete nechat sedět partnera/partnerku doma? Není problém. Vezměte své partnery sebou. Mohou se zúčastnit veškerého programu. Tedy partneři/partnerky s námi navštíví nejkrásnější lokality Dolomit, mohou s námi vyrážet do terénu a zažít atmosféru focení při krásných západech a východech slunce či romantiku letní noci při pozorování hvězd, jejich fotografování a výkladu o noční obloze. Cena pro doprovod na celou expedici je 3850,– Kč.

Pro koho je expedice určena

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Seznámíte se s moderními metodami a technikami fotografování krajiny včetně panoramatických fotografií denních/nočních. To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, antireflexu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření. Nechybí ani výklad a praktické ukázky zpracování pořízených dat včetně úpravy nočních fotografií, tvorby přesných masek atd.

Výhody fotoexpedice…

• fototechnika Sony a objektivy Zeiss k dispozici po celou dobu konání expedice

• Účastníci získají know-how fotografování krajiny, noční krajiny a hvězd. Neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami podzimních Dolomit

• snadná dostupnost fotolokalit

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky), a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Cena expedice zahrnuje

Lektorské vedení během celé expedice, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze.

Cena expedice nezahrnuje

Ubytování (orientační cena ubytování je cca 4900,– Kč za celý pobyt včetně všech tax a místních poplatků), stravu (v rámci ubytování jsou kuchyně, kde si lze bez problémů jídlo uvařit), dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy/parkov­né/lanovky.

v případě zájmu o fotoexpedici a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde